Zakažme ty internety, paní Marksová

16. 1. 2017 - 10:41

marksova_koteMinistryně Marksová, které se podařilo přežít poslední vládní změny, je opět při síle. Usilovně pracuje na tom, abychom se my, občané, měli čím dál lépe. Nedávno na sebe strhla pozornost úsilím o regulaci práce z domova, tzv. home office. Navrhla změnu zákoníku práce, která by zpřesnila pravidla pro to, jak máme z domova vlastně pracovat. Bude povinné proškolit zaměstnance v oblasti bezpečnosti práce; zjevně nikdo bez paní ministryně neví, jak se máme doma chovat. Inspektoři práce nás zatím doma hlídat nebudou, uklidňuje Marksová. Prozatím.

A nyní přichází velká novinka, inspirovaná Francií. Paní ministryni vadí maily po pracovní době a rozhodla se, že je nejlépe je zakázat. Z pohledu zásadového konatele dobra je to ovšem velmi polovičaté řešení. Co když vynalézavý nadřízený-vykořisťovatel bude psát svým lidem jinými kanály, které internet nabízí? Paní ministryně by měla být důslednější. Co zavést pravidlo, že až bude jako nejpilnější ze všech svých úředníků poslední opouštět budovu MPSV, stiskem velkého červeného tlačítka ve vrátnici vypne v Česku internet? To by problém vyřešilo.

Je smutné, jak se (slovy klasika) Afrodíté českého genderu mění na temnou Hekaté, která by všechny ty internety a počítače zakázala. Tyhle maily přeci každého jenom otravují.

Sociální demokraté plují plnou parou k tvrdé porážce od Andreje Babiše. Opravdu si někdo z nich myslí, že podobnými nápady kohokoliv zaujmou?


FacebookTwitterGoogle+LinkedInPrintFriendlyShare
Autor:
Témata: , ,
Kategorie: Glosy